Depilacja intymna mężczyzn

Depilacja intymna mężczyzn nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. Okolice te są bardzo wrażliwe i delikatne, więc istnieje duże ryzyko powstania bolesnych podrażnień. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że poprzez kształt narządów rozrodczych mężczyzn bardzo trudno zgolić każdy włos. Wielu z nich ma więc duży problem, który można jednak w dosyć prosty sposób rozwiązać.

Najlepiej sprawdzi się zwyczajna maszynka do włosów albo jednorazówka. Jednorazówka nie spowoduje podrażnień, a także zaoferuje bardzo ostre ostrza, które z łatwością zgolą każdy włos. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na nawilżenie oraz późniejszą pielęgnację po goleniu, ponieważ bardzo łatwo o reakcje alergiczne, które na przykład na twarzy zupełnie nie występują. Maszynka do włosów jest jeszcze lepsza ponieważ nie spowoduje absolutnie żadnych podrażnień. Niestety minusem jest to, że goląc się nawet bez nakładki włosy nie będą tak krótkie jak po goleniu jednorazówką.

 

Nie powinno to jednak stanowić większego problemu zarówno mężczyźnie jak i jego partnerce, ponieważ włosy i tak są praktycznie niewyczuwalne. Dodatkowym atutem depilacji okolic intymnych oprócz względów czysto estetycznych jest znaczące zwiększenie higieny, zmniejszenie potliwości i pozbycie się przykrego zapachu, który włosy zbierają – podobnie sprawa się ma jak w przypadku włosów pod pachami. Istnieje także jeszcze jedna bardzo skuteczna metoda na pozbycie się włosów z okolic intymnych, a jest to depilacja laserowa.