Depilacja okolic intymnych

Depilacja okolic intymnych cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród pań. Jak należy depilować miejsca intymne aby nie doszło do podrażnień czy infekcji?

Najpopularniejszym sposobem jest wciąż klasyczna maszynka do golenia i pianka. Depilację tego typu można przeprowadzić bowiem zawsze i to przy niskim nakładzie kosztów. Jednak włoski odrastają bardzo szybko, a dodatkowo stają się mocniejsze. Zabieg trzeba więc powtarzać często uważając przy tym aby nie doszło do zacięcia. Wszystkie urazy goją się bowiem dość wolno. Nieco mniejszą popularnością cieszą się depilatory elektryczne. Jest to metoda dość bolesna, ale stosowana systematycznie sprawia, że włoski odrastają słabsze, gdyż usuwane są razem ze swoimi  cebulkami.

00010t3l7545em01-c122-f4

Coraz większa liczba kobiet decyduje się także na laserową depilację okolic intymnych. To bowiem zabieg bezbolesny, a jednocześnie dający długotrwałe efekty. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę niszcząc cebulki włosowe. Barwnik włosa pochłania energię lasera, zamienia ją w energię termiczną i skuteczni niszczy cebulki. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest dobranie odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu. Uzależnione jest to przede wszystkim od rodzaju skóry i włosów. W okolicy intymnej po zabiegu tym może dojść jednak do obrzęku lub zaczerwienienia. Ustępują one jednak najczęściej już po kilku godzinach. Wciąż dużym minusem depilacji laserowej jest dość wysoka cena takiego zabiegu. Do tego, aby była skuteczna potrzeba kilku zabiegów – średnio od 4 do 8.