Czerwona twarz przyczyny

Czerwona skóra twarzy może być przejściowym lub stałym objawem. W pierwszym przypadku zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju. Gdy jednak symptom ten utrzymuje się lub pojawia się niezwykle często bez wyraźnej przyczyny, warto skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ może być to pierwszy objaw trądziku różowatego.

Czerwona twarz przyczyny

Główną przyczyną pojawiania się zaczerwienienia skóry na twarzy są rozszerzone naczynia krwionośne. Pierwszym objawem, który może wskazywać na wystąpienie choroby w przyszłości to widoczna sieć naczyń krwionośnych. Następnie mogą pojawić się spękania powstające pod skórą. Popękane naczynia krwionośne mogą także tworzyć skupiska i zgrubienia. Ta ostatnia grupa objawów świadczy już o stanie zapalnym.

rumien

Naczynia krwionośne mogą poszerzać się pod wpływem takich czynników jak zimny wiatr czy upalne słońce. U osób o słabych naczyniach krwionośnych zaczerwienienie mogą powodować również pikantne potrawy czy alkohol. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że trądzik różowaty nie ma jeszcze ustalonej przyczyny – picie alkoholu nie wywołuje choroby, jednak może pogarszać objawy, jeśli schorzenie już się pojawi. U wielu osób zaczerwienienie skóry jest związane z przeżywanym stresem. W takim przypadku oprócz zastosowania diety wspomagającej działanie naczyń krwionośnych warto unikać sytuacji stresowych i wykorzystywać techniki relaksacyjne.

Zaczerwienienie skóry może być również spowodowane alergią, zarówno na niektóre produkty żywnościowe jak i kosmetyki pielęgnacyjne. Nawracające zaczerwienienia mogą być powodem osłabienia naczyń krwionośnych, dlatego warto szybko wykryć, jaki produkt powoduje uczulenie i wykluczyć go.